Smacktoberfest 10/26 Results

X-Car feature (28-laps):

1 – 19 Lawrence Loomis Jr Moosup , Ct

2 – 55 Zachary Thomas New London, Ct

3 – 4 David Gargaro Jr. Cranston , Ri 0.00

4 – 03 Christopher Thomas Waterford , Ct 0.00

5 – 42 Frank Shepard Bozrah , Ct 0.00

6 – 3 Jordan Hadley Quaker Hill, Ct 0.00

7 – 79 Matthew Westover Gales Ferry, Ct 0.00

8 – 84 Richard Nye Stonington , Ct 0.00

9 – 89 Mitchell Bombard Willimantic , Ct 0.00

10 – 31 John Diamantini Oakdale , Ct 0.00

11 – 44 Jeff Dombrowski Oakdale , Ct 0.00

12 – 01 Chuck Mcdonald Groton , Ct 0.00

13 – 51 Rich Hurne Groton , Ct 0.00

14 – 67 Josh Barrie Uncasville , Ct 0.00

15 – 24 Craig Tavernier Moosup , Ct 0.00

16 – 18 Michael Lee Uncasville , Ct 0.00

17 – 14 Clarence Banta Oakdale` , Ct 0.00

18 – 13X Michael Lefort North Providence, Ri

19 – 9 Robert Henry Cranston , Ri 0.00

20 – 6 Kevin Boucher Sr. Rehobeth , Ma 0.00

21 – 73 Garrett Kuhn Waterford , Ct 0.00

22 – 2 Eddie Loomis Plainfield , Ct 0.00

23 – 77 Christopher Lee Uncasville , Ct 0.00

24 – 97 Elizabeth Snavely Gales Ferry, Ct 0.00

25 – 54 Melissa Clavette Bozrah , Ct 0.00

26 – 15 Michele Cicio Baltic , Ct 0.00

27 – 87 Brad Voglesong Middletown , Ct 0.00

28 – 18RI Chris Testa West Warwick, Ri

 

Wacky Flag Pole Race (top-five):

1 – 01 Chuck Mcdonald Groton , CT

2 – 89 Peter Pollard Old Lyme, CT

3 – 83 Christopher Garside Waterford , CT

4 – 10 Mitchell Bombard Willimantic , CT

5 – 87 Brad Voglesong Middletown , CT

 

8-cylinder Enduro top-five (100-laps):

1 – 82 Jim Consalvo East Hartford, CT

2 – 2 Jim Boyle East Windsor, CT

3 – 00 Matthew Carlson Griswold , CT

4 – 15 Michael Kilmartin Jr. North Haven, CT

5 – 127 Jason Mcconnell Warwick , RI

 

4-cylinder Enduro top-four (100-laps):

1 – 88X Eric Schwegel Buzzards Bay, MA

2 – 33X Joe Jacobs East Hartford, CT

3 – 43 Jason Kusman North Stonington, CT

4 – 69 Justin Anthos Old Saybrook, CT

DQ- 5X Russell Buracchi Madison , CT

 

Trailer Race Winner:

1 – 26 Chris Logan Middletown , CT

 

Demolition Derby Winner:

1 – 00X Mike Dempsky Salem , CT

 

Ski Car Race top-five (10-laps):

1 – 27 John Yagmin Tolland , CT

2 – 15 Michael Kilmartin Jr. North Haven, CT

3 – 39 Kim Bickford Griswold , CT

4 – 86 Eric Macey Manchester , CT

5 – 51 Rich Hurne Groton , CT

 

Did you like this? Share it:
<